Moderátorkou festivalu je Radka Myšková

RADKA MYŠKOVÁ -„mexikoložka“

Původně inženýrka ekonomie s diplomem z Jihočeské univerzity započala svou pracovní pouť životem na Úřady vlády ČR coby pracovnice sekce premiéra ČR a diplomatického protokolu.

V roce 2003 se však rozhodla, že si bude vládnout sama a po pěti letech nejvyšší úřad ve státě opustila, aby si začala plnit svůj dětský sen, kterým bylo cestování. Od té doby
navštívila na 50 zemí světa, nejvíce si zamilovala Mexiko, kde prožila 3 roky života a do kterého podnikla na patnáct cest. V zemi opeřeného hada poznávala místní život i kulturu,
studovala na tamní univerzitě, popíjela „coco loco“ na karibských i pacifických plážích, tančila salzu v mexických kantýnách, pozorovala doutnající sopky, klaněla se síle a magii pouště, uctívala místní tradice a bohy, obdivovala se historii, trhala papayu a avokádo přímo ze stromů, pracovala jako dobrovolnice s dětmi a rozplývala se nad chutěmi mexické kuchyně. O Mexiku přednáší a také z něj přiváží ručně vyráběné přírodní šperky a rukodělné výrobky.

Mimo šíření povědomí o mexické tradici a kultuře se Radka věnuje také péči o duši – v letech 2013 – 2015 studovala psychosociální studia na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. V roce 2014 se stala akreditovanou ICF koučkou, členkou EMCC CZECH, o.s. V současnosti si plní další velké přání a tím je moderování. Moderuje oslavy, módní přehlídky, společenské eventy, festivaly, slyšet jste ji mohli z vln radia Streetculture.

Svůj moderátorský um vylepšuje studiem multimediální žurnalistiky. Její doposud největší naplněnou výzvou bylo moderování konference TEDxPRAGUE WOMEN 2015 MOMENTUM, kterou uváděla v pražské Lucerně a následně TEDxPrague 2015, který se uskutečnil na Nové scéně Národního divadla v Praze.

Pokud se zrovna nedrží mikrofonu, pak ji jistě potkáte s fotoaparátem v ruce. Její velkou vášní je fotografování a tvorba prezentačních videí. Angažuje se v dobrovolnictví
v Česku i v Mexiku, spolupracuje s organizací United Vision a Klokánek Hostivice. Má ráda děti a višňovou marmeládu. Radčiným velkým přáním je šířit inspirativní lidské příběhy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt
LAGUNA Liberec, o.p.s.
Simona Svobodová
tel.: +420 739 300 826
svobsim@seznam.cz
Více...
Hlavní partner